hydrolat z oczaru

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo używane, bo mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie delikatne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować wedle ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, niemniej jednak oraz o przyrodę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.